Sacensību nolikums

 

2024.gada 08.jūnija "Orientējies Doles salā " Krēslas izaicinājuma rogaininga sacensību nolikums

Termini un skaidrojumi

 1. “Rogainings” - komandu sporta sacensības, kur komandas pārvietojas apvidū un noteiktā laika periodā, brīvi izvēlētā secībā, apmeklē apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības. Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas lielāku punktu vērtību summu atvēlētajā laika intervālā.
 2. „Distance” - rajons, kurā dalībnieki pārvietojas sacensību laikā, bet neietver rīkotāju izveidoto sacensību centru.
 3. „Distances apraksts (leģenda)” - sacensību maršruta apraksts, kas ir uzdrukāts uz kartes vai tiek izsniegts kopā ar karti. Distances aprakstā jeb leģendā tiek atspoguļota informācija par kontrolpunktu atrašanās vietu, var tikt norādīta papildus informācija, kas dalībniekiem jāievēro, veicot distanci.
 4. „Sacensību centrs” – vieta, kurā notiek dalībnieku pulcēšanās sacensībām, atrodas sekretariāts, starta un finiša kontrole.
 5. „Sacensību vieta” - ietver sacensību distanci, kā arī sacensību centru.
 6. „Komandas kapteinis” - komandas pārstāvis, kuram pirms sacensībām nepieciešamības gadījumā tiek nosūtīta papildus organizatoriskā informācija. Tikai kapteinis ir tiesīgs iesniegt sacensību organizatoriem pretenzijas un pārstāvēt komandas intereses citos jautājumos. Ja iespējams, pilngadīga persona ne bērns.
 7. “KP” – kontrolpunkts – vieta orientēšanās distancē, kuru komanda apmeklē, veic atzīmēšanos un par to saņem punktus.
 8. "Kontrollaiks" - organizatora noteikts laika periods, kas atvēlēts KP apmeklēšanai distancē.

Sacensību laiks, vieta, vispārējs apraksts un papildus informācija

 1. “Orientējies Doles salā” Krēslas izaicinājums, rogaininga sacensības. Distance 4 stundu ilgumā.
 2. Sacensības notiek sestdienā, 2024.gada 8.jūnijā, Doles salā.
 3. Sacensību centrs (bāzes vieta) ir „Saulrieti”, Doles sala, Salaspils novads. Norādes par atrašanās vietu un nokļūšanu ir atrodamas www.ods.lv sadaļā „Kā nokļūt”.
 4. Sacensību organizators Aigars Ķūrēns, tālr. 27006577, e-pasts: aicis[at]aicis[punkts]lv.
 5. Sacensības notiek saskaņā ar LOF apstiprinātajiem rogaininga noteikumiem, ja vien šajā nolikumā nav noteikts citādi. Noteikumi ir publicēti Latvijas rogaininga mājas lapā: http://rogaining.lv/?ucat=3
 6. Sacensību norises plāns:

  LAIKS

  AKTIVITĀTE

  08.06.2024.

   

  No 17:30 – 19:30

  Sacensību centra atvēršana

  Komandu reģistrācija (atzīmēšanās) sacensībām, starta paku izsniegšana

  ~ 18:50

  Kopējā sapulce un sacensību atklāšana

  Kartogrāfisko materiālu izsniegšana

  19:50

  Komandas sāk pulcēšanos starta koridorā, īsi pirms starta taisām kopbildi

  20:00

  Starts visām komandām

  09.06.2024.

   

  00:00

  Kontrollaika beigas 4h distancei

  ~ 00:30

  Apbalvošana, labāko komandu sumināšana

 7. Informācija par sacensībām un dalībnieku pieteikšanās ir pieejama sacensību mājas lapā www.ods.lv

Dalība sacensībās

 1. Par sacensību dalībnieku var kļūt ikviens, kurš apzinās savas spējas veikt distanci, piekrīt šī Nolikuma noteikumiem un ir nokārtojis pieteikuma formalitātes. Sacensības ir piemērotas visiem neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa.
 2. Dalība sacensībās gan komandā no 2 līdz 5 (diviem līdz pieciem) dalībniekiem, gan arī individuāli.
 3. Dalībnieku vecuma ierobežojumi
  1. Ja komandā ir dalībnieks līdz 16 gadu vecumam, tad komandā ir jābūt vismaz vienam pilngadīgam dalībniekam.
  2. Individuāli atļauts piedalīties no 16 gadu vecuma.
 4. Dalībnieku grupas

  MJ, WJ, XJ

  Vīriešu, sieviešu vai jauktās junioru komandas, katra komandas dalībnieka vecums līdz 23 gadiem

  MO, WO, XO

  Vīriešu, sieviešu vai jauktās atklātās komandas

  MV, WV, XV

  Vīriešu, sieviešu vai jauktās senioru komandas, katra komandas dalībnieka vecums no 45 gadiem

  MSV, WSV, XSV

  Vīriešu, sieviešu vai jauktās super senioru komandas, katra komandas dalībnieka vecums no 55 gadiem

  GIM

  Ģimeņu grupa, kurā ir vismaz 2 paaudžu vienas ģimenes dalībnieki un vismaz viena dalībnieka vecums ir 12 vai mazāk gadi

  MIND, WIND

  Vīriešu un sieviešu individuālā grupa

  1. Dalībnieku vecums un atbilstošās grupas tiek noteiktas uz sacensību dienu.
  2. Par dalībniekiem līdz 16 gadu vecumam atbildību uzņemas pilngadīgais komandas dalībnieks vai vecāki (aizbildņi).
  3. Katrai komandai ir jābūt savam nosaukumam. Arī individuālais dalībnieks drīkst izmantot komandas nosaukumu, tajā norādot, piemēram, savu segvārdu utml. Ja komandas nosaukums ir pretrunā vispārējiem ētikas principiem, sacensību organizatori patur tiesības nereģistrēt komandas nosaukumu, par to paziņojot uz e-pastu, telefoniski vai arī klātienē pie reģistrācijas veikšanas Komandas kapteinim.
  4. Pieteiktās komandas sastāvu pirms sacensībām ir iespējams mainīt, obligāti sazinoties ar organizatoriem vai pasākuma dienā atzīmējoties reģistrācijā. Ja komandai nāk klāt jauns dalībnieks, tad uz viņu attiecināmās dalības artavas apmērs ir atkarīgs no dienas, kad viņš tiek pieteikts (saskaņā ar Dalības artavas tabulu tālāk). Ja dalībnieks tiek aizstāts ar citu dalībnieku, tad dalības artava saglabājas nemainīga.
  5. Komandas dalības atcelšana sacensībās notiek sazinoties un to saskaņojot ar organizatoru. Arī pēdējā brīdī – ar Jums rēķinās un izgatavotos dalībnieku numurus varam atdot citai komandai.
  6. Piedalīties ir atļauts arī ar suņiem (kanikross), ja vien esat pārliecināts (-a), ka nebūs kādi starpgadījumi. Sunim ir jābūt pavadā.

Reģistrēšanās kārtība un dalības artava

 1. Pieteikšanās sacensībām notiek sacensību mājas lapā www.ods.lv līdz 2024.gada 7. jūnijam ieskaitot. Dažas rezerves vietas būs sagatavotas tiem, kuri nejaušu apstākļu dēļ pieteiksies klātienē pasākuma dienā. Lūdzam sacensībām pieteikties savlaicīgi, lai ir iespējams labāk sagatavot sacensību norisi!
 2. Dalības artava NO KATRA DALĪBNIEKA:

  Vecuma grupa

  Līdz 02.06.2024. (24:00) (svētdiena)

  No 03.06.2024. – 05.06.2024. (24:00)

  No 06.06.2024. - 07.06.2024. un sacensību dienā 08.06.2024.

  Bērni līdz 12 gadiem (ieskaitot)

  5 EUR

  7 EUR

  10 EUR

  Jaunatne no 13 līdz 23 gadiem (ieskaitot);

  Veterāni no 55 gadiem (ieskaitot)

  10 EUR

  15 EUR

  20 EUR

  Pārējiem

  15 EUR

  20 EUR

  25 EUR

  1. Sacensību dienā komandai ir jāierodas reģistrācijā un jānokārto atlikušās formalitātes – jāsamaksā dalības artava, jāiesniedz nepieciešamās atļaujas (ja attiecināms) un jāsaņem starta paka. Ja komandai ir dalībnieku sastāva izmaiņas, par tām ir jāinformē reģistratoru. Reģistrācijā vēlams ierasties savlaicīgi, lai pēdējā brīdī neveidotos rindas un netiktu aizkavēts sacensību grafiks.
  2. Komandai uz reģistrāciju ir jābūt līdzi visiem distancē lietojamiem telefoniem, kuros tā ir instalējusi aplikāciju QREvented (vai Qrenteerings). Ja tas vēl nav izdarīts, reģistratūrā konsultants palīdzēs to izdarīt un atbildēs uz jautājumiem par aplikācijas lietošanu. Tiem visiem reģistrācijā būs jāievada / jāskenē reģistrācijas kods. Komanda nedrīkst doties distancē, ja tā nav reģistrēta QREvented sistēmā.
  3. Dalības artava maksājama tikai skaidrā naudā un ir uz ziedojuma pamata, lai segtu pasākuma organizēšanu un sagatavošanu. Dalības artavā ietilpst sacensību sagatavošana, sacensību kartes, nepieciešamais inventārs sacensību norisei, rezultātu apstrādes un uzskaites sistēma, mantu glabātava sacensību laikā, tiesnešu darbs, daļa balvu fonda, dzeramais ūdens vai atspirdzinošs bezalkoholisks dzēriens pēc finiša, citi organizatoriski izdevumi, tajā skaitā sacensību saskaņošana, medicīniskā palīdzība, WC noma utt..
  4. Pieejamais serviss sacensību centrā: auto stāvvieta, WC, ģērbtuve, lielā nojume dalībnieku atpūtai, dzeramais ūdens, zaļā atpūtas zona, dīķis ar peldvietu, ierobežots daudzums galdu un solu. Iespēju robežās varēsim izlīdzēt ar palīgmateriāliem distances plānošanai.

Nepieciešamais un rekomendējamais inventārs

 1. Katrai komandai mobilais(-ie) tālrunis(-ņi) ar uzlādētu akumulatoru un iepriekš uzinstalētu QREvented vai Qrenteerings lietotni;
 2. Atstarojošās vestes vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem;
 3. Lukturīši ar pietiekamu enerģijas daudzumu;
 4. Kompass (bez tā būs grūtāk, bet ne neiespējami), pulkstenis, palīglīdzekļi distances plānošanai uz sacensību kartes (paliktnis, kniepadatas, aukliņas, ūdensizturīgs rakstāmais, lineāls u.c.);
 5. Var noderēt rezerves enerģijas avots mobilajam tālrunim (powerbank), ja Jūsu tālrunis patērē daudz enerģijas;
 6. Odus un ērces atbaidoši līdzekļi - repelenti;
 7. Maiņas drēbes un apavi pēc pašu ieskatiem;
 8. Dzeramais un uzkožamais pēc katra gaumes;
 9. Sega, paklājs vai pleds atpūtai zālājā pirms / pēc sacensībām, kā arī plānojot distanci;

Distances raksturojums un tās veikšana

 1. Distances kontrollaiks ir 4 stundas – tieši tik ilgā laikā ir uzdevums apmeklēt iespējami vairāk kontrolpunktu un tajos atzīmēties. Dalībnieki savu maršrutu plāno pēc saviem ieskatiem – KP apmeklēšanas secību var izvēlēties brīvā secībā pēc savām iespējām.
 2. Distancē dalībnieki pārvietojas tikai ar kājām, navigācijai izmantojot tikai mehānisko kompasu, pulksteni un sacensību organizatoru izsniegto karti. Jebkādu citu kartogrāfisko materiālu, tajā skaitā arī navigācijas programmas, kas piedāvā papildus informāciju par sacensību vietu, ko nav izsniedzis organizators, izmantošana aizliegta.
 3. Stingri aizliegts šķērsot māju pagalmus, dārzus, sējumus un stādījumus, kapsētas, kā arī kartē norādītās aizliegtās vietas, (olīvzaļā krāsā un ar sarkano režģi, kā arī izmantot aizliegtos ceļus). Izņēmums ir, ja kartē norādītajam olīvzaļās krāsas areālam cauri iet ceļš, kurš ir attēlots arī kartē un tas nav apzīmēts kā aizliegts. Ar sarkano režģi apzīmētajā areālā ieiet ir aizliegts, pat ja tas maskē atļautu ceļu vai stigu.
 4. Komandas dalībniekiem distancē jāpārvietojas savstarpējas redzamības un/vai dzirdamības attālumā. Kontrolpunktus ir jāapmeklē visai komandai kopā.
 5. Kontrolpunktu vērtības no 2 līdz 10 punktiem. KP vērtība ir tā numura pirmais cipars, ja tas ir divciparu skaitlis un pirmie divi cipari, ja trīsciparu skaitlis (piemēram 61 ir 6 punktus vērts KP, 101 ir 10 punktu vērts KP). Kontrolpunkti nav slēpti, ja vien nav norādīts leģendā uz sacensību kartes. Lielākā daļa kontrolpunktu ir pamanāmi no vairāku desmitu metru attāluma.
 6. Atzīmēšanās kontrolpunktā izmantojot lietotni QREvented / Qrenteerings, skenējot KP QR kodu. Ja QR kods neskenējas, tad lietotnē ir manuāli jāievada speciālais kods, kas atrodas zem QR koda.
 7. QR kodu reģistrēšanai komanda drīkst izmantot vairākus tālruņus ar QREvented lietotni. Vienas komandas tālruņiem pirms starta jābūt reģistrētiem sacensībām ar vienu un to pašu reģistrēšanās kodu. Rezultātu iesūtīšanu VĒLAMS veikt no viena tālruņa. Gadījumā, ja pamattālrunis vairs nedarbojas, ir pārstartējies, izslēdzies vispār, vai tml., jāturpina lietot rezerves tālrunis un rezultāti jāiesūta no tā. Iesūtīšana no vairākiem tālruņiem komandas rezultātu neiespaido, KP tiek ieskaitīts, ja tas ir ticis skenēts vai kods ievadīts manuāli.
 8. Par katru nokavēto minūti pēc distances kontrollaika beigām tiek piemērots 1 (viens) soda punkts. Ja komanda kavē vairāk kā 30 minūtes, tad komanda zaudē visus iegūtos punktus.
 9. Sacensību distancē izmantojamās kartes mērogs 1:15000 jeb 1cm atbilst 150 metriem dabā. Uz šīm sacensībām tiek izstrādāta jauna, mūsdienīga sacensību karte! Augstumlīknes tiek plānotas ik pa 1 metriem. Kartes būs izgatavotas no mitrumizturīga papīra, komandas dalībnieki ir paši atbildīgi par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos.
 10. Distances apvidus sastāv no atklātām vietām, pļavām, purvainām vietām, viegli, daļēji grūti un grūti caurejama skujukoku meža ar blīvu zemo veģetāciju - krūmiem. Atsevišķas stigas ir un var būt daļēji aizaugušas vai grūti caurejamas (kartē tās tiks izceltas). Distances reljefs pamatā ir līdzens, kartē attēlotās augstumlīknes var norādīt arī pat uz vizuāli šķietamu lēzenu kalnu vai ieplaku. Ir atļauts izmantot Daugavas upes 10 metru tauvas joslu, taču jābūt ļoti piesardzīgiem – daudzviet tā ir aizaugusi, ir bebru alas un dažviet slideni akmeņi.

Sagatavošanās startam, starta un finiša kārtība

 1. Katram dalībniekam komandas starta pakā būs dalībnieka numurs, kurš ir jāpiestiprina un jānēsā redzamā vietā uz apģērba vai mugursomas visu sacensību laiku.
 2. Sacensību karte un leģendas tiek izsniegtas dalībniekiem atzīmējoties reģistrācijā vai organizatora noteiktajā laikā.
 3. Dalībnieku pulcēšanās starta koridorā notiek saskaņā ar dienas kārtībā noteikto laiku. Šajā brīdī līdzi ir nepieciešams viss distances veikšanai nepieciešamais inventārs.
 4. Visām komandām ir kopējs starts (neatkarīgi no distances un grupas), ja vien nav noteikts savādāk.
 5. Nokavējušās komandas pie starta tiek pielaistas līdz plkst. 21:00. Finiša laiks nemainās – finišē 00:00, taču komandai būs īsāks laiks distances veikšanai.
 6. Komanda finišē ierodoties rīkotāju norādītajā finiša vietā pilnā sastāvā, visiem komandas dalībniekiem šķērsojot finiša līniju un noskenējot finiša KP.

Dalībnieku vērtēšana un apbalvošana

 1. Komandas vai individuālā dalībnieka rezultāts veidojas pēc distancē iegūto punktu skaita. Sākotnēji tiek saskaitīti iegūtie punkti par katru apmeklēto kontrolpunktu. Tad tiek atskaitīti soda punkti, ja tādi ir.
 2. Vienādu iegūto punktu skaita gadījumā augstāku vietu iegūst tā komanda (individuālais dalībnieks), kurai ir mazāks distances laiks attiecībā pret citu komandu (individuālo dalībnieku).
 3. Rezultātus būs iespējams redzēt tiešsaistē sacensību mājas lapā, kā arī uz ekrāna sacensību centrā.
 4. Uzvarētāju apbalvošana plānota pusstundu pēc distances kontrollaika beigām.
 5. Apbalvotas tiks pirmās trīs vietas katrā vecuma un dzimumu grupā. Junioru, veterānu un superveterānu komandas savā starpā nekonkurē un Open grupas ietvaros netiek vērtētas.
 6. Sacensību organizators patur tiesības ar sacensību balvām apsveikt tikai pirmo vietu grupā, bet ar diplomiem pārējās, ja komandu vai individuālo dalībnieku skaits attiecīgā grupā nepārsniedz 5 komandas vai dalībniekus.
 7. Sacensību organizators var apbalvot komandu vai individuālo dalībnieku atsevišķās un pat iepriekš neizziņotās nominācijās vai par īpašiem nopelniem.
 8. Individuālo dalībnieku konkurencē labākie (-ās) tiks apbalvoti (-as) vadoties pēc dalībnieku skaita grupā un/vai apakšgrupās.
 9. Balvu fondu labākajām komandām sacensību organizatori vairāk vai mazāk plāno vadoties pēc reģistrēto komandu skaita, kāds ir apmēram vienu līdz pusotru nedēļu pirms sacensībām. Tāpēc aicinām komandas pieteikties sacensībām savlaicīgi.
 10. Vadoties pēc dalībnieku skaita, pēc komandu skaita grupās un apakšgrupās, organizators lēmumu par apbalvojamo komandu grupām ir tiesīgs pieņemt sacensību dienā.

Citi noteikumi

 1. Saaudzējiet un cieniet gan cilvēku, gan dabas radītās vērtības!
 2. Neizraisiet konfliktus ar zemes īpašniekiem, māju pagalmus rekomendējam apiet drošā attālumā. Distance parasti tiek plānota tā, lai dalībniekiem nebūtu jāšķērso minētās vietas, vai arī piedāvājot ērti tās apiet.
 3. Sacensību distancē atrodas dabas mikroliegumu teritorija (dabas liegums, iezīmēts sacensību kartē), kuras sacesnību laikā ir aizliegts šķērsot!
 4. PĀRVIETOJOTIES PA KOPLIETOŠANAS CEĻIEM, STINGRI JĀIEVĒRO CEĻU SATIKSMES NOTEIKUMUS! Esiet ļoti uzmanīgi šķērsojot koplietošanas ceļus un ejot pa tiem! Sacensību laikā SATIKSME NAV IERBEŽOTA!
 5. Distancē ir iespējama tikšanās ar mājas un meža dzīvniekiem, kā arī kukaiņiem.
 6. Katrs komandas dalībnieks distancē dodas apzinoties savas spējas un veselības stāvokli, kā arī ir par to atbildīgs. Sacensību organizatori nenes atbildību par dalībnieku iespējamām traumām sacensību laikā.
 7. Ja distancē tiek gūtas kādas traumas, dēļ kurām nav iespējams turpināt sacensības, vai ir notikusi kāda ārkārtas situācija, ir jāzvana pa avārijas numuru, kas ir norādīts uz kartes un jāsaskaņo turpmākās darbības. Nepieciešamības gadījumā sacensību centrā ir pieejama sertificēta mediķe.
 8. Ja kādai komandai vai dalībniekam ir nepieciešama palīdzība ārkārtas situācijā un/vai attiecīgā komanda to Jums pamatoti lūdz, dodaties palīgā. Ārkārtas situācija attiecināma uz traumām, ģīboņiem vai citiem attaisnojošiem iemesliem, kāpēc kāds no komandas dalībniekiem nevar turpināt distanci.
 9. Ievērojiet sabiedriskās kārtības noteikumus un vispārējās ētikas principus gan distancē, gan sacensību centrā. Sacensību vietā ir aizliegts atstāt atkritumus (izņemot tam paredzētās vietās).
 10. Aizliegts bojāt sacensību centra un distances inventāru, slēpt, patvaļīgi noņemt vai pārvietot kontrolpunktus.
 11. Protesti iesniedzami ne vēlāk kā 20 minūtes pēc rezultātu paziņošanas. Protests tiek izskatīts uzreiz, ja nav nepieciešama papildu informācija un izmeklēšana. Par pieņemto lēmumu tiek informētas visas iesaistītās puses.
 12. Par nolikuma punktu pārkāpšanu komandai vai individuālajam dalībniekam var tikt piemēroti soda punkti vai diskvalifikācija. Sodu var piemērot arī par šajā nolikumā neminētiem noteikumiem, ja tiek traucēta sacensību norise, veicināta negodīga konkurence starp komandām utt.
 13. Organizatori patur tiesības veikt izmaiņas sacensību nolikumā. Izmaiņu vai papildinājumu gadījumā tās tiks izceltas un/vai dalībnieki par tām tiks informēti klātienē sacensību dienā.

Personas datu apstrāde (Vispārīgā datu aizsardzības regula)

 1. Sacensību dalībnieki reģistrējoties piekrīt savu sniegto datu izmantošanai un apstrādei priekš sacensību norises un rezultātu atspoguļošanas. Informācija par komandu un tās dalībniekiem (izņemot kontaktinformāciju un citu tehniska rakstura informāciju) būs pieejama publiski sacensību mājas lapā, rezultātu publicēšanā, kā arī var tikt ietverti atsevišos rakstos un publikācijās.
 2. Sacensību laikā tiek uzņemti foto un video materiāli, kas tiek izmantoti sacensību atspoguļošanai, mārketinga aktivitātēm, kā arī publicēti sacensību mājas lapā un sociālo tīklu kontos. Saskaņā ar to Eiropas privātuma regulu, ceram, ka Jums nav iebildumu un, jebkurā gadījumā, Jums ir iespēja ar mums sazināties, lai publicēto materiālu izņemtu vai koriģētu.

 

Ar sacensību nolikumu ir jāiepazīstas visiem sacensību dalībniekiem. Tā nezināšana dalībniekus neatbrīvo no personīgās atbildības. Dalībnieka piedalīšanās (startēšana) sacensībās ir apliecinājums tam, ka viņš piekrīt šim sacensību nolikumam.

Nolikums izstrādāts godīgas konkurences („fair play”) veicināšanai un veiksmīgākai sacensību norisei. „Orientējies Doles salā” sacensību organizatoru komanda nebūt nav tik barga, kā var šķist pēc šī Nolikuma izlasīšanas, tomēr – kārtībai jābūt!

Uz tikšanos sacensībās!