Aizvadītas “Orientējies Doles salā” 10 gadu jubilejas rogaininga sacensības

Orientejies Doles salā 10gades rogaininga starts

Pagājušajā svētdienā, 18. jūnijā norisinājās “Orientējies Doles salā” desmitgades rogaininga sacensības. Uz starta līnijas stājās 118 dalībnieki, no kuriem 14 startēja individuāli, savukārt pārējie veidoja 44 komandas. Sacensības vienuviet pulcēja gan ļoti pieredzējušus dalībniekus, gan arī tādus, kuriem šis pasākums bija pirmie soļi plašajā orientēšanās sporta pasaulē.

Pasākumu un pozitīvo gaisotni nespēja sabojāt pat lietainie laika apstākļi, kuri sāka atveldzēt dalībniekus jau krietnu brīdi pirms starta. Daudzi piekrita arī sacensību organizatoram, ka labāk ir doties distancē šādā laikapstāklī nekā karstā saulē +30 grādos. Un ne velti, jo cīņai par labiem un augstvērtīgiem rezultātiem ir nepieciešama ievērojama fiziskā piepūle. Tas atspoguļojās arī rezultātos, jo pilnīgi visus kontrolpunktus apmeklēja tikai divas komandas.

3 stundu laikā sacensību dalībniekiem bija jāapmeklē un jāiegūst pēc iespējas vairāk punktu. Doles salas dabā pavisam varēja apmeklēt 48 kontrolpunktus, kurus visus apmeklējot, varēja iegūt 240 punktus. Sacensību distance dalībniekus veda cauri visdažādākajām vietām un ainavām – gan ainaviskiem, gan aizaugušiem meža posmiem, jaunaudzēm, klajumiem un laukiem, kolorīto dārziņu kooperatīvu, Daugavas krastiem un pirmoreiz arī pa Daugavas muzeja teritoriju. Sacensību finišā katram dalībniekam tika pasniegta piemiņas medaļa.

WO jeb dāmu atklātajā grupā trešā vieta dāmu duetam “Slaidi gurni purvā negrimst” (Līga Neilande, Alise Lūse), otrajā vietā ierindojās “Serotonīna deva” (Laine Rupeika-Ruža, Irina Novosjolova) un godpilnā pirmā vieta komandai “RogViLa” (Laura Bušunova, Vija Elstiņa).

MO jeb kungu atklātajā grupā komandai “Klibie” (Gints Eglītis, Juris Šlesers) trešā vieta, otrie “ELEVATION” (Mārtiņš Galvanovskis, Atis Caune), ar iegūto maksimālo punktu skaitu labākie grupā bija komanda “Lībieši” (Edgars Rumba, Artūrs Čeirāns).

Tradicionāli visvairāk pārstāvētajā jauktajā abu dzimumu komandu (XO) konkurencē trešās vietas ieguvēji pie vienāda punktu skaita ar ceturto vietu noskaidrojās pēc distancē pavadītā laika. Par vairāk nekā četrām minūtēm pārāki bija komanda “Pērkons” (Krista Nītiņa-Ozoliņa, Armands Ozoliņš). Otrā vieta grupā komandai “Ādaži city” (Sniedze Brakovska, Eduards Pāķis) ar iegūtu 231 punktu. Uzvaru grupā svinēja komanda “A & A” (Alma Vītola, Ansis Šķibusts), kuri apmeklēja pilnīgi visus distances kontrolpunktus.

Ģimeņu komandu konkurencē trešā vieta jauno dāmu komandai “Ikšķiles šreki” (Estere un Karlīna Dobules, Elīza Romanovska), otro vietu ieguva ģimenes tandēms “Resnis un Slieka pērkonnegaisā” (Juris un Matīss Vaidakovi). Augstā pirmā vieta godam nopelnīta komandai “Dārziņi” (Ilze, Krišjānis un Ričards Krēmeri).

Individuālo dalībnieku dāmu konkurencē trešā vieta Anitai Paiderei, otrā vieta Jolantai Galzonei, pirmajā vietā ar pamatīgu atrāvienu no konkurentēm ierindojās Anita Užule ar iegūtiem 230 punktiem no iespējamajiem 240.

Kungu individuālajā grupā trešā vieta Aldim Apšeniekam, pateicoties ceturtās vietas ieguvušā dalībnieka pārtērētajam kontrollaikam un par to gūtajiem soda punktiem. Otrajā vietā Atis Kalniņš, savukārt pirmo vietu sev ar 235 punktiem izkārtoja Edgars Jurjāns.

Pirmo reizi “Orientējies Doles salā” tika izdalītas arī veterānu grupas. Abu dzimumu veterānu grupā komandas vietas sadalīja ar savstarpēji tuviem rezultātiem. Trešajā vietā ierindojās “KĀPA VR” (Ruta Kukka, Volli Kukk), otro vietu ar viena punkta pārsvaru ieguva “Treknie putni” (Līga Gulbe, Balvis Gulbis) un pirmā vieta grupā komandai “Mona V” (Baiba Ozola, Jānis Nāgelis) . Uzslavas, protams, arī veterānu dāmu komandai “Alnis/JNSC” (Gerda Sirma un Inta Poriķe), kuras bija vienīgās savā apakšgrupā.

“Orientējies Doles salā” sacensību organizators Aigars Ķūrēns izsaka pateicību visiem sacensību dalībniekiem par piedalīšanos un izturību, kā arī visiem čaklajiem radiem un draugiem par palīdzību un sniegto atbalstu desmitgades rogaininga sacensību organizēšanā! Liels paldies arī sacensību atbalstītājiem Bowlero atpūtas un izklaides centram, Daugavas muzejam, Doles tējām, Jelgavas kuģīšu Dezija un Moana flotes kapteinim Jānim Mickēvičam un visiem pārējiem, kuri sniedza savu ieguldījumu sacensību norisē!