Pēdējie metri līdz startam

Līdz 2020.gada Doles salas rogainingam ir atlicis pavisam maz. Šajā rakstā visiem esošajiem un topošajiem dalībniekiem nedaudz noderīgas tehniskās informācijas, kā arī mazliet padoma jaunpienācējiem Vislatvijas (arī Vispasaules) rogaininga saimē.

Ierašanās sacensību centrā un pēdējās formalitātes

Ja reiz šeit "Saulrietos" sen nav būts, ceļš ir piemirsies vai pirmo reizi brauksiet ciemos, tad navigācijā var rakstīt iekšā "Saulrieti, Salaspils pagasts" (tik jāpārliecinās vai rāda Doles salā), vai nu "Saulrietu slidotava". Var arī izpētīt sadaļu Kā mūs atrast.

Ierodoties sacensību centra teritorijā, mūsu čaklie palīgi palīdzēs novietot Jūsu spēkratu vai dzelzs rumaku tam paredzētajā zonā (kā jau iepriekšējās reizēs).

Sacensību dienā sekretariāts sāk darbību plkst. 11:00. No šī brīža gaidām Jūs - sacensību dalībniekus atzīmēties sacensībām, nokārtot visas pēdējās administratīvās procedūras, kā arī noskaidrot pēdējos jautājumus. Lūgums neierasties pēdējā brīdī, bet, ja iespējams, savlaicīgi.

Sacensību kartes tiks izsniegtas sākot no plkst. 12:00. Pagājušajā gadā bijuši novērojumi, ka daži labi "biedri" pēc kartes saņemšanas braukuši nolūkot kontrolpunktu lokāciju pirms starta šāviena. Vismaz tā runā.

Ap 12:45 īsa dalībnieku sapulce, svinīga sacensību atklāšana un pēdējo aktuālo lietu izklāsts.

Sacensību starts ir plkst. 13:00, abām distancēm, visām komandām. Pirms starta komandas pulcējas starta koridorā. 

Par atzīmēšanās sistēmu a.k.a. lietotne Qrenteerings

Šī gada jaunieviesums "Orientējies Doles salā" sacensībās - kontrolpunktos atzīmēšanās izmantojot viedtelefonu ar lietotni "Qrenteerings". Tiem, kuriem jau šī lietotne jau ir tālrunī, viss ir kārtībā. Tiem, kuriem vēl nav Qrenteerings, lūgums to lejuplādēt un uzinstalēt pirms sacensībām GooglePlay vai AppStore.

Uz komandu pietiek ar vienu mobilo tālruni, taču neaizmirstam uzlādēt tā akumulatoru.

Reģistēšanās lietotnē notiks sacensību dienā sekretariātā.

Katrā kontrolpunktā būs QR kods, kurš ir jāskenē ar Qrenteerings lietotni. Ja QR kods kādu iemeslu dēļ nelasās, manuāli jāievada speciālāis kods, kas atrodas zem QR koda.

Finišā neaizmirstam noskenēt QR kodu "Finish". Pēc tam rezultāti jāiesūta uz serveri.

Pēc finiša būs iespēja redzēt rezultātus on-line, kā arī sacensību karti ar savas komandas kontrolpunktu apmeklēšanas secību.

Par sacensību distanci

Distancē būs izvietoti 40 kontrolpunkti, to ieskaites vērtības ir no 2-10 punktiem. Maksimālais punktu skaits, ko kopā var iegūt, ir 203 punkti. Jā, jā, tie, kuri ir piedalījušies jau iepriekš, droši vien nosecināja, ka šogad, lai interesantāk, KP vērtības nav vairs tikai 2-6 punkti.

Ir ņemts vērā vēl viens ieteikums un - distancē dzirdinātava būs! Tā būs atzīmēta sacensību kartē. Zīmes "Privātīpašums, iebraukt aizliegts" uz to brīdi nav jāņem vērā, ar čomu viss ir saskaņots. Ja izdomājat apmeklēt dzirdinātavu pēc kādas šļukas ūdens, nenobīstaties no viņa, ja viņš tur gadījumā kaut kur ar trimmeri pļauj zāli. Patiesībā loti jauks un komunikabls cilvēks :)

Tiem, kuriem ir luste fiksēt un ierakstīt savu paveikto distanci - droši izmantojat Endomondo vai citu lietotni. Organizators labprāt redzētu un novērtētu Jūsu veikumu, kā arī padalīsieties ar savu screenshotu gan ar viņu, gan soctīklos..

Labāko komandu apbalvošana

Lai arī sacensību nolikumā apbalvošanas sadaļa par grupas un apbalvojamo komandu skaitu ir skarba un konkrēta, ņemot vērā pēdējo dienu rosību, apbalvošanas ceremonijā celsim godā arī tās grupas, kuras būtu bijušas ārpus kritērijiem. Īsāk sakot, taisīs tos kritērijus vieglākus, jo tās balvu pakas būs jāsadala. Bet tālākais lai paliek intrigai.. :)

Sacensību centra serviss

Sacensību dalībnieki droši var izmantot visu teritoriju, atpūsties pie dīķa, lielajā dalībnieku nojumē, lapnē, stāvvietā utt., kur vien sirds kāro, ja vien nav kaut kas norobežots. Lielajā dalībnieku nojumē būs pieejami galdi un soli, kurus varēs izmantot gan distances plānošanai, gan atpūtai, gan pusdienām.

Ja nav pieteikta ēdināšanas rezervācija, bet pēkšņi rodas apetītes sajūta un tā vien gribas kaut ko likt uz kārā zoba, tad saimnieces būs ēdmaņu sagatavojušas ar rezervi. Pieteikties varēs gan sekretariātā, gan kaut ko sarunāt pašā bufetē. Un jā - ēdiens ir mājās gatavots, tie, kuri jau iepriekš ir noprovējuši, tie zina to Doles garšu.

Pārģērbšanās iespēja būs atsevišķā telpā, ja ir interese, droši vaicājiet sekretariātā.

Mantu glabātuve - daudzi personīgās mantas noliek automašīnā un atslēgu atstāj sacensību sekretariātā. Līdz Rumbulai gan nav tālu, bet nē, mēs nedosimies izbraucienā ar svešu auto. :)

Epidemioloģiskās drošības prasības

Lai arī mežā un pārējā distancē ir iespējams ievērot tipisko latvieša distancēšanos attālumu (ka tik` kāds mani mazāk redzētu un nebūtu jāsveicinās ar kaimiņu), sacensību centrā gan visi dalībnieki teritorijā vairāk vai mazāk būs vienotāki. Nu, jā, jāaicina to savstarpējo distanci Jūs ievērot, cik vien iespējams. Paskatoties visādus koncertu kultūras pasākumus, kuros skatuves priekšā savācies pamatīgs bars, domājams (cerams), ka neviens ar pirkstu nemahņīs, ka īsu brīdi būsim savākušies vienotāk pirms paša starta. Galu galā, vismaz šis brīdis ir jāiemūžina kopbildē, lai ir ko atcerēties. Starta koridorā gan neesot ieteicams klepot - atkal tie pārējie padomās nezin ko.

Roku dezinfekcijas līdzekļi būs pieejami pie tualetēm un sekretariātā.

Kas ir jādara ja vēl neesmu pieteicies, bet vēlos (vēlamies) piedalīties?

Pa fiksam jāpiereģistrējas. Rezerves vietas ir sagatavotas. Laiks būšot jauks un distance būs baudāma, un, ne velti, jo lielākā daļa dalībnieku ir izvēlējušies 4 stundu distanci - tajā veiklākie var pagūt atrast visus 40 kontrolpunktus..

Ja ir vēl kādi jautājumi, neskaidrības utt.

Iepazīstamies ar sacensību nolikumu. Lai arī tas šķiet pagarš un ir ko lasīt, taču tajā ir atrunātas visas lietas, kas saistītas ar sacensību norisi. Par atsevišķām izmaiņām un jaunumiem ir šis raksts, kā arī krasas izmaiņas vai piemirstas lietas tiek paziņotas arī sacensību dienā. Protams, komunikācijas kanāli ir atvērti gan telefoniski, gan rakstiski e-pastā, gan klātienē sacensību dienā.