Aizvadīts 2020.gada Doles salas rogainings

Orientējies Doles salā 2020.gada rogaininga 4 stundu distances OPEN4 grupas uzvarētāji.

Saulainajā sestdienā, 12. septembrī tika aizvadīts 2020.gada "Orientējies Doles salā" rogainings. Lai arī šis gads ir bijis izaicinājumu pilns un iepriekš 1. maijā paredzēto Doles salas rogainingu nācās atlikt dēļ Covid vīrusa, tomēr arī saulainā rudens sākumā meklēt kontrolpunktus Doles salā un baudīt tās dabu bija savs šarms. Un ne velti, jo pēdējo reizi rudenī pasākums tika organizēts tieši pirms pieciem gadiem.

Šīs sacensības ir īpašas ar to, ka pirmo reizi "Orientējies Doles salā" vēsturē sacensību centrā bija ieradušās pilnīgi visas komandas un individuālie dalībnieki, kuri iepriekš bija pieteikušies sacensībām. Uz starta līnijas kopumā pulcējās 63 dalībnieki, lielākā atsaucība un piekrišana bija četru stundu distancei, kurā devās 43 dalībnieki.

Kopumā distancē bija izvietoti 40 kontrolpunkti, to ieskaites vērtība katram bija no 2 līdz 10 punktiem. Pavisam kopā bija iespējams iegūt 203 ieskaites punktus. Šogad sacensībās tika ieviesta atzīmēšanās ar "Qrenteerings" lietotni mobilajos telefonos, skenējot katrā kontrolpunktā atrodamos QR kodus.

Divu stundu distancē piedalījās septiņas komandas un viens individuālais dalībnieks. Ģimeņu komandu konkurencē startēja divas komandas, no kurām vislabāk veicās komandai "Janka un biedri" (Laura Lasmane, Kristaps Binde, Jānis Lasmanis), savācot 84 ieskaites punktus. "Pazudušais azimuts" (Marta Pāvele, Gerda Rozīte-Pupkeviča, Estere Pupkeviča, Madara Štroha, Kristers Pupkevičs un Marta Pāvele) ar 53 ieskaites punktiem attiecīgi otrajā vietā. Lai arī mazs komandu skaits šajā distancē arī OPEN grupas komandu konkurencē, taču šeit bija novērojama sīva cīņa par katru punktu un vietu sadalījumu visas distances veikšanas laikā. 3. vietu ar 84 ieskaites punktiem ieguva komanda no Lietuvas "Jaunystė" (Romas Čeplinskas, Gintarė Čeplinskienė), godpilno 2. vietu izcīnīja komanda "Pa vējam" (Aija un Gints Mikelsoni), distancē savācot 94 punktus, tiesa gan, arī 9 soda punktus, kas beigās kopējo punktu skaitu samazināja uz 85 punktiem. Savukārt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa komanda "Dzelzs projekts" (Arvīds Ondrups un Mārtiņš Jansons) ar sakrātiem 96 ieskaites punktiem.

Četru stundu distancē devās vairāk komandu, kas nozīmēja arī lielāku konkurenci. 16 komandām un 4 individuālajiem dalībniekiem bija iespēja izbaudīt Doles salu visā tās platumā, garumā un krāšņumā. Individuālajā grupā 3. vieta Marekam Bulkovskim, 2. vieta Jolantai Galzonei, savukārt 1. vietu ar gūtiem visiem iespējamajiem ieskaites punktiem ieguva Aigars Čeksters. Ģimeņu komandu konkurencē piedalījās 4 ģimeņu komandas. 3. vietā ierindojās komanda "Šurpu turpu" (Ruta, Katrīna un Dainis Rimšāni, Ieva Lesničenoka), iegūstot 134 ieskaites punktus. Ar nopelnītiem 189 ieskaites punktiem godpilno 2. vietu ieguva komanda "Z-kalns" (Uģis Inka un Kārlis Inka). Īpašas uzslavas ģimeņu komandu konkurences 1.vietas ieguvējiem komandai "Dobuļi" (Artis, Ieva, Estere un Karlīna Dobuļi), jo nav atminams kad vēl "Orientējies Doles salā" sacensībās kāda no ģimeņu komandām būtu apmeklējusi pilnīgi visus distances kontrolpunktus rogaininga formāta sacensībās. Turklāt, abām jaunākajām dalībniecēm vecums 9 un 10 gadi - visu cieņu šādā jaunā vecumā pieveikt visu šā gada Doles izaicinājumu! Savukārt OPEN grupas pjedestāla sadalījumu kārtējo reizi noteica distancē pavadītais laiks. Visas 3 spēcīgākās komandas bija apmeklējušas visus 40 kontrolpunktus un ieguvuši maksimāli iespējamos 203 ieskaites punktus. Uz goda pjedestāla 3. pakāpiena kāpa puiši no komandas "Galma Āpši" (Jānis Bidiņš un Lauris Šēls), 2.vietu ieguva "Krēmerbērni" (Elīna un Krišjānis Krēmeri), savukārt par uzvarētājiem kļuva komanda "Rudens lapas" (Krists Kazaks un Jānis Iklāvs). Jāpiebilst, ka 2. vietas ieguvēji esot veikuši 24,9 km, turpretī 1. vietas ieguvēji nepilnus 27 km, savukārt laika starpība starp šīm komandām bija 9 minūtes un 7 sekundes.

Fotogrāfijas no sacensībām ir iespējams aplūkot galerijā, kā arī "Orientējies Doles salā" Facebook lapā. Savukārt tiešsaistes rezultātu sadaļā ir atrodamas saites uz abu distanču rezultātiem. Katrai komandai ir iespējams apskatīt tās sniegumu, kā arī sacensību karti ar attiecīgās komandas maršrutu un kontrolpunktu apmeklēšanas secību.

Lielu, lielu paldies sakām visiem, kuri bija iesaistīti, atbalstīja un "pielika roku" sacensību norisē! Atpūtas un izklaides centram "Bowlero" un "Doles tējām" par sacensību balvu fonda papildināšanu, čaklajiem palīgiem pie sekretariāta, pie sagatavošanas, nokopšanas un citiem tehniskajiem darbiem, kā arī īpaši Qrenteerings veidotājam un uzturētājam Aivaram! Un, viennozīmīgi, liels paldies visiem sacensību dalībniekiem par piedalīšanos! Kopā bija izdevusies skaista, saulaina, pozitīvām emocijām un smaidiem piepildīta diena!